औषधि र खाद्यान्नको अभाव छैन : सरकार

 चैत २४, २०७६ सोमबार २०:६:५३ | उज्यालो सहकर्मी
unn.prixa.net

सरकारले औषधि र खाद्यान्नको कुनै अभाव नभएको बताएको छ ।

आज भएको पत्रकार सम्मेलनमा उद्योगमन्त्री लेखराज भट्टले लक डाउन भए पनि अत्यावश्यक औषधि र खाद्यान्नको कुनै अभाव नभएको दावी गर्नुभएको हो । उहाँले ६ महिनासम्मलाई पुग्ने औषधि रहेको र औषधि उत्पादन गर्न आवश्यक कच्चा पदार्थको पनि आपूर्ती भईरहेकाले कुनै समस्या नहुने दाबी गर्नुभयो ।

यस्तै, १० महिनालाई पुग्ने नुन, ३ महिनालाई पुग्ने चिनी र अन्य खाद्यान्न पनि मौज्दातमा रहेको उद्योग मन्त्री भट्टले बताउनुभयो । यस्तै, ग्यास र पेट्रोलिय पदार्थको आपूर्ति पनि सजिलै भइराखेकाले समस्या नभएको उहाँले बताउनुभयो ।

उहाँले गृह मन्त्रालयमार्फत स्थानी सरकारलाई सक्रिय बनाएर अनुगमन गरी जहाँ जे सामग्रीको अभाव छ त्यहीँ आपूर्तिको व्यवस्था मिलाउने पनि जानकारी दिनुभयो । यस्तै काठमाडौं उपत्यकाका मुख्य ५ ठाउँमा छिट्टै पसल खुलाउने तयारी पनि भईरहेको उहाँले दाबी गर्नुभयो ।

यसैबीच, कालोबजारी रोक्न लगातार अनुगन भइरहेको भन्दै उहाँले पछिल्लो समय ठगी गर्ने व्यापारीलाई ५६ लाख ३० हजार रुपैयाँ जरिबाना तिराएको पनि जानकारी दिनुभयो । कालोबजारी र बजारमा कृत्रिम अभाव गर्ने गराउनेलाई कडा भन्दा कडा सजाय गर्ने पनि उद्योग मन्त्री लेखराज भट्टको दावी  छ ।

अन्तिम अपडेट: जेठ १५, २०७७

तपाईको प्रतिक्रिया