झुलाघाट : यस्ताे छ महामारीपछि नेपाल–भारत नाका

 माघ १२, २०७७ सोमबार १७:१३:३४ | उज्यालो सहकर्मी

कोरोना महामारी सुरु भएपछि भारतसँग जोडिएका नाका बन्द भए । अहिले सबै क्षेत्र खुला हुन थाले पनि नाका पूर्ण रुपमा खुलेका छैनन् । नाका पूर्ण रुपमा नखुल्दा सीमा क्षेत्रका बासिन्दा र व्यापारी बढी समस्यामा छन् । बैतडीको झुलाघाट बजारमा व्यापार व्यवसाय गर्ने र यही नाका हुँदै ओहोरदोहोर गर्ने नागरिकलाई पनि सास्ती छ ।   तर ओहोरदोहोर गर्नका लागि जिल्ला प्रशासन कार्यालयबाट पास लिनु पर्छ । नाका पूर्ण रुपमा नखुल्दा निकै चहलपहल हुने झुलाघाट बजार दिउँसै सुनसान जस्तो देखिन्छ । ११ महिनादेखि बन्द रहेका पसलका सटरमा लागेका ताल्चामा खिया लाग्न थालेको छ । हिजोआज पास लिएर भारत जान केही मानिस फाट्टफुट्ट यो नाकामा पुग्छन् । तर पास नै भए पनि नेपाली नागरिकलाई भारत जान सजिलो छैन । 

अन्तिम अपडेट: साउन ४, २०८१

उज्यालोका खबर फेसबुक, इन्स्टाग्राम, एक्स ट्वीटरयूट्युबमा हेर्न तथा उज्यालो रेडियो नेटवर्क ९० मेगाहर्जसँगै देशभरका विभिन्न एफएम रेडियोहरुबाट पनि सुन्न सकिन्छ । उज्यालोमा प्रकाशित तथा प्रसारित सामग्री यस संस्थाको स्वतन्त्र, निष्पक्ष र तथ्यमा आधारित सम्पादकीय नीतिबाट निर्देशित छन् र गल्ती नहोस भन्नेमा सचेतता अपनाएर तयार पारिएका छन् । प्रकाशन र प्रसारण भएका सामग्रीको विषयमा तपाईको गुनासो, प्रतिकृया र सुझावलाई हार्दिक स्वागत गर्दै गल्ती भएको पाईएमा तत्काल सच्याइने जानकारी गराईन्छ । उज्यालोबाट प्रकाशन तथा प्रसारण हुने सामग्रीको प्रतिलिपि अधिकार यस संस्थामा निहीत रहेकोले संस्थाको अनुमति विना समाचारको नक्कल उतार्ने, पुनरुत्पादन, प्रशारण वा फोटोकपी गर्न पाइदैन । कसैले त्यसो गरेमा कानूनी कार्वाही हुन सक्नेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया